II. Országos Iskolakert-hálózat Találkozó

2016. szeptember 30-án Győrben a Széchenyi István Egyetem adott otthont a II. Országos Iskolakert-hálózat Találkozónak. A Csabrendeki Általános Iskola is tagja a hálózatnak.
Számos érdekes napirendi pont tette izgalmassá az ISKOLAKERTEKÉRT ALAPÍTVÁNY által szervezett Szakmai Képzési Napot. Többek között:

o    Az Egyetem iskolakertjének bemutatása
o    Biokert az iskolában – Iskola a biokertben
o    Zöld büfé
o    Az önellátás és háztartási ismeretek (egészséges élelmiszer – egészséges étkezés; saját kiskert gondozása – kertkultúra; tárolás-feldolgozás; kertünk kincsei – házi gyógymódok; tervezés – öngondoskodás)
o    Iskolakert és képzőművészet – növényi festékek

A programok között hangzott el Történelmen túl – iskolakert a múlt század közepétől. Bemutatkozik a Csabrendeki Általános Iskola iskolakertjecímmelA Veszprém megyei Csabrendeken 1958 óta folyik iskolakerti tevékenység, kemény munkával átvészelve a történelem, az oktatáspolitika és a helyi nehézségek viharait – alcímmel Németh György technikatanárunk nagy sikert aratott előadása, az iskola gyakorló kertjének múltja, jelene, jövője témakörben.
A találkozót megtisztelte jelenlétével Dr. Bálint György gazda, mindenki Gyuri bácsija is.

Az előadás anyaga az alábbi linkre kattintva olvasható:

A Csabrendeki Általános Iskola Gyakorlókertje

Az előadás képeiből válogatás megtekinthető a Galériában.

vagy-2

dsc_0040-masolatadsc_0091dsc_0122dsc_0171  dsc_0025-masolata-1     1