Csabrendeki diákok Erdélyben

A Csabrendeki Általános Iskola 29 hetedik osztályos diákja négy felejthetetlen napot töltött Erdélyben a HATÁRTALANUL! Program keretében 2016 május 03 és 06 között. Szent László és a Hunyadiak nyomában járták Erdélyt, megfordultak Nagyváradon, Tordán, ahol Szent László emlékeivel ismerkedtek. Jártak Torockón a Böjte Csaba által fenntartott gyermekotthonban, ahová itthon gyűjtött adományokat, gyümölcsöt, játékokat vittek az ott lakó gyerekek nagy örömére. Kolozsváron helybéli magyar diákokkal találkoztak, akikkel együtt koszorúzták meg Apáczai Csere János síremlékét a házsongárdi temetőben. Felkeresték Gyulafehérvárat, a Nagyenyedi Református Kollégiumot, megkoszorúzták Aradon a Szabadság szobrot és barangoltak Temesvár barokk palotái között. Az utazást az Emberi Erőforrások Minisztériuma és az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő támogatta.
A kirándulás felejthetetlen emléket jelentett diákoknak, tanároknak egyaránt.

A kirándulás képei megtekinthetők a Képgalériában.