Zenei versenyek az iskolában

A tavalyi évben sikeresen elindított népdaléneklési versenyen felbuzdulva rendeztük meg az idei tanévben az alsó tagozaton a népdaléneklési, a felső tagozaton a hangszerjáték- és ének kategóriákban a versenyeket.

Az alsós tanulók bemutatkozása április végén zajlott, melyre az idén is szép számmal (35 fő) jelentkeztek a kisiskolások. Ebben az évben a tanulóknak egy kötelező és egy szabadon választott éneket kellett előadniuk. Életkoruk szerint két kategóriában díjaztuk tanítványainkat.
Az idei tanévben a következő tanulókat részesítettük szép énekhangjuk és átélt előadásuk alapján helyezésekben:
1-2. osztály:
1. helyezett: Zámbó Júlia (1.a) – Horváth Leon (2.b) (megosztott)
2. helyezett: Eszli Szimonetta (1.a)
3. helyezett: Csánicz Áron (2. b)
4. helyezett: Parti Anikó (2.b)
3-4. osztály:
1. helyezett: Szakos Fanni (4.a)
2. helyezett: Dobos Krisztián (4.a)
3. helyezett: Nagy Viktória (4.a)
4. helyezett: Könnyid Milán (4.a) – Orsós Melinda (3.a) (megosztott)

A felsős tanulók versenyét május közepén rendeztük meg, melyre 7 tanuló jelentkezett. A kevés szereplő ellenére, mégis tartalmas és színvonalas előadásokat hallhattunk. A jó hangulatú összejövetelt fokozta a műfajok változatossága és a gyerekek alkalomhoz illő darabválasztásai.
Közülük a zsűri a következő diákokat látta a legjobbnak:
1. helyezett: Bujtor Eszter (8.a) – Bujtor Péter (6.o) citera – ének (közös)
2. helyezett: Barta Gábor (6.o) fuvola
3. helyezett Kovács Kiara (7.b) ének
Különdíj: Barta Enikő (8.a) szaxofon
Gratulálunk a fellépő tanulóknak! Köszönjük a felkészítést a tanító néniknek!
És nem utolsó sorban – köszönjük a sárvári Gyógy- és Wellness fürdőnek, hogy ebben az évben is biztosította egy ingyenes fürdőbelépővel az első helyezettek ajándékát!
Asbóthné Körmendi Erzsébet ének tanár

Alsó tagozat 1-2. osztályos kategória díjazottjai