ERASMUS+ találkozó iskolánkban

A Csabrendeki Általános Iskola adott otthont 2016.06.05-08 között a 2. Nemzetközi Projekt Találkozónak. Ez a rendezvény a “Mindstorm to brainstorm” ERASMUS+ projektünk magyarországi rendezvénye, melyen 6 ország delegációja vett részt (portugál, észak-ír, olasz, török, román, magyar). Ennek a három éves projektnek az informatika iránti érdeklődés felkeltése a célja a LEGO Mindstorm EV3 robot segítségével, melyből az első éven vagyunk túl.

06.06-án iskolánk tanulói egy bemutató órát tartottak a vendégeknek, melyben a feladatuk az volt, hogy a robot egy tetszőleges dobozokból épített labirintusból kitaláljon. Ezt követően vendégeink betekinthettek az iskolánkban folyó munkába, három tanórát látogattak meg az alsó tagozaton (testnevelés, magyar, matematika).

Ezt követte az éves együttes munka értékelése és a következő évi feladatok kitűzése.

A képre kattintva megtekinthető a találkozóról készült videónk.