A Magyar Vöröskereszt vármegyei versenye

2024.május 15-én Pétfürdőn rendezték az idei vármegyei versenyt a Vöröskereszt szervezésében. Iskolánkat két nyolcadikos diákokból álló csapat képviselte. 1.csapat: Horváth Réka, Dégi Tímea, Kiss Natália, Réfi Hanna, Tomor Ivett. 2.csapat: Hegedüs Viktória, Sárközi Vivien, Kötél Barbara, Papp Virág, Tóth Dominik.

A verseny előtti felkészítésünket Varga Károly vállalta, aki több éven át szolgált mentőápolóként.

A megmérettetésen 4 elméleti és 4 szituációs gyakorlatokból álló állomáson mérhettük össze tudásunkat a többi csapattal.

A Kétbalkezesek a 6., míg a Kétballábasok csapata a 4. helyen zárta a versengést.

Úgy érezzük, minden résztvevő csak nyerhetett ezen a versenyen, hiszen jobb és magabiztosabb segítségnyújtókká váltunk. Biztatunk minden diákot, hogy bátran jelentkezzenek a jövőben is erre a versenyre, hiszen nemcsak egészségügyi tudásuk és gyakorlatuk bővül, hanem közösségi élményekben is gyarapodni fognak.

Horváth Réka 8.b