Vöröskeresztes verseny 2023

           Idén Zircen rendezte meg a Magyar Vöröskereszt Veszprém Megyei Szervezete az 51. megyei versenyét május 24-én. A diákok küzdelmében összesen 11 általános és középiskolai csapat mérte össze tudását. A csabrendeki iskolát a 8.b osztály „Öt érzék” nevű csapata képviselte. Tagjai:  Simonyai Boglárka, Szabó Ramóna, Szakos Máté, Újhelyi Liza, Zalán Zsófia.

Felkészítőik Bakos Gergely és Bécsi Tamás mentősök voltak. A felkészülés során megtanulták az újraélesztést, mit kell tenni egy eszméletlen emberrel, hogyan lássák el szakszerűen a különböző sebesüléseket, hogyan kommunikáljanak helyesen a mentőkkel. A laikus életmentés alapjait sajátították el, ami az életben elegendő tudás ahhoz, hogy segíteni tudjanak embertársaikon a mentő kiérkezéséig.

 A versenyen négy gyakorlati és két elméleti helyszínen mutatták meg rátermettségüket. Csapatban dolgoztak a feladatmegoldás során, ami elengedhetetlen a jó ellátás gyakorlásához. Az összesített eredményekkel a 4. helyen végeztek diákjaink.

Köszönjük a csabrendeki Vöröskereszt és a Mentőszolgálat munkatársainak a felkészítést!

350341055_938880214049889_3428307381527967733_n