Nagyfödémes 2023

Látogatás a nagyfödémesi iskolában

 

2023.május 12-én a nagyfödémesi Borsos Mihály Alapiskola meghívására a  “Mutasd meg, mit tudsz! – határtalanul” projektnapon vettünk részt a testvértelepülési kapcsolatok ápolásának jegyében.  A csabrendeki, jánossomorjai, ipolyszalkai, lánycsóki  és a nagyfödémesi magyar és szlovák anyanyelvű iskolák csapatai találkoztak a vendéglátó iskolában, ahol Radványi Adél iskolaigazgató köszöntötte a gyerekeket és a kísérőket. Hangsúlyozta a sok éve kiépült kapcsolatok fontosságát a magyarországi és a határon túli települések között. Bár az elmúlt években nem jöhettek létre a személyes találkozók, most annál lelkesebben szervezték meg az iskola pedagógusai és a diákok szülői a rendezvényeket. Az alsó és felső tagozatos diákok az iskola tantermeiben vettek részt játékos vetélkedőkön, vegyes csapatokat alkotva a többi iskola tanulóival. 5-6. osztályos focista  tanulóink pedig a tornateremben álltak helyt a futballmérkőzéseken. A szíves vendéglátás és a jó hangulatú, kötetlen beszélgetések emlékével vettünk búcsút a nap végén a nagyfödémesi iskolától. Köszönjük Csabrendek Nagyközség Önkormányzatának és Csabrendek Község Önkéntes Tűzoltó és Polgárőr Egyesületének az utazásunkhoz nyújtott segítséget!

 

346098793_924805792080538_921959238861683622_n