Legyél te is hős

“Legyél Te is Hős” címmel rendhagyó osztályfőnöki órát tartottunk a 7. osztályosoknak Hedericsné Rubóczki Szilvia tanárnő segítségével, ahol megismerkedtek az újraélesztés alapjaival.

Csodálkozó tekintettel figyelték a félautomata külső defibrillátor használatát, és az Ambubabán végzett újraélesztést. Kipróbálták a Heimlich-műfogást, és megtanulták a mellkasi kompressziókat. Elsajátították a mentőhívás szabályait, a légutak megnyitását és  a stabil oldalfekvő helyzetet. Nagyon izgalmasnak találták, hogy óra végén ők is kipróbálhatták az újraélesztést (Ambubabán), és használhatták a félautomata defibrillátort.

Maradandó élménnyel távoztak, úgy érezték, hogy az itt szerzett tudással, ők is jelentősen csökkenthetik egy bajbajutott egészségkárosodását, vagy akár életet is menthetnek.