Énekverseny

„A zene képes megnyitni a lelket, alkalmassá tenni arra, hogy befogadja mindazt, amit a természet, benne az ember megalkotott.” /Kodály Zoltán/
Ez a kodályi gondolat vezérelt, amikor az iskolai énekversenyt meghirdettem. Legyen egy fórum, ahol az énekelni szerető gyermekek megmutathatják a tudásukat! A gyerekek és nevelőik ne csak osztályszinten tudják, hogy kinek van a legszebb hangja az iskolában.
Mint ahogy a felhívásban is jeleztük –„Keressük az iskola legszebb hangjait!” Örömmel jelenthetem, hogy meg is találtuk! Gratulálunk a résztvevőknek!

Az alsósoknál 35 fellépő közül a zsűri a következő tanulókat díjazta:
1-2. osztály:
I. Németh Zsolt Roland
II. Horváth Nóra
III. Orsós Melinda és Végh Bernadett (megosztott)
3. osztály:
I. Horváth Vivien
II. Szakos Fanni
III. Horváth Krisztián és Dobos Krisztián (megosztott)
4. osztály:
I. Tanai Boglárka – Zámbó Eszter – Görhes Veronika trió
II. Bresztyenszky Boglárka
III. Ignác Laura

A felsős énekversenyen 15-en szerepeltek. Közülük kiemelkedő teljesítményt nyújtott:
I. Pordán Levente és Kovács Kiara (megosztott)
II. Szalai Alexandra
III. Szabó Laura – Bódai Natália duett
Különdíj: Barta Enikő – Kovács Kiara duett és Orsós Olga – Bogdán Rozália duett

Mindkét énekverseny díjazottjai örömteli pillanatokat szereztek a hallgatóságnak bátor kiállásukkal, a zene szeretetének átadásával. Valóban megnyitották a közönség lelkét a szép és tartalmas produkcióikkal. Nemcsak a szereplőket illeti elismerés, hanem az őket felkészítő tanító- és tanár néniket, a termet betöltő nagy létszámú közönséget (osztálytársakat, szülőket), akik megtisztelték mindkét rendezvényt.
A versenyek sikerén felbuzdulva a következő években is teret engedünk a zenei adottságokkal megáldott tanulók bemutatkozásának.

Asbóthné Körmendi Erzsébet
énektanár